Jak czyścić nowoczesną biżuterię z bursztynem
Większość kobiet ceni sobie biżuterię z bursztynem, której nie da się odmówić eleganckiego charakteru. Wyroby jubilerskie, w których pojawia się bałtyckie złoto, mogą pasować do codziennego stroju, ale mogą być także dodatkiem do wieczorowej kreacji. Biżuteria przygotowana z bursztynu będzie godna uwagi także dlatego, że dość łatwo się ją czyścić z biegiem czasu pomarańczowo złote oczka staną się matowe, ale można poprawić jej wygląd bez większych problemów.
Czyszczenie bursztynu – o tym musisz pamiętać
Czyszczenie bursztynowej biżuterii wykonuje się specyficznie, ponieważ praktycznie bez używania wody. Najpierw będzie trzeba przygotowywać miseczkę, w której są ciepłe mydliny, w których potem moczymy ściereczkę. Bardzo dokładnie musimy wycisnąć z niej wodę. Biżuteria taka musi być zawsze czyszczona bardzo delikatnymi, miękkimi materiałami, na których nie może być zabrudzeń. Wyciśniętą ściereczką będzie można przetrzeć zdobienia a potem suchą ściereczką wykonuje się dokładne polerowanie, ważne będzie usunięcie pozostałości po myciu ponieważ inaczej ten kamień znów będzie nam matowiał. Jeśli chcemy doprowadzić do tego, że biżuteria będzie miała idealny połysk można będzie natrzeć oczko oliwą z oliwek. Jeśli chodzi o nabłyszczacze propozycją będzie także olejek migdałowy. Wybraną substancję najlepiej będzie nakładać na szczoteczkę a potem przecieramy suchym kawałkiem ściereczki. Czyszczenie bursztynu nie będzie ani trudne ani czasochłonne, jeśli tylko te zasady będziemy brali pod uwagę. Każdy dzięki temu swój wyrób powinien bez większych problemów utrzymywać w doskonałym stanie, z którego będziemy rzeczywiście zadowoleni.
Jak zapobiec matowieniu bursztynu?
Regularne przecieranie bursztynu to podstawowy sposób na to, by uchronić się przed matowieniem. Ważne będzie także wykonywanie w trakcie domowych porządków czyszczenia wszystkich elementów z bursztynem, ale będzie trzeba je na czas sprzątania usunąć, by nie doprowadzić do zadrapania czy innych nieestetycznych zmian. W miarę możliwości warto będzie trzymać całą taką biżuterię w osobnej kasetce. Ostrożność trzeba zachować nawet w czasie zakładania kolczyków czy naszyjnika. To co będzie bardzo ważne to dbanie o to, by taka biżuteria przypadkiem nie miała kontaktu z lakierem do włosów albo też ulubionymi perfumami. Bałtyckie złoto powinno się zabezpieczać przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi, które mogą negatywnie odbijać się na delikatnej powierzchni. Dobrze będzie pamiętać również o tym, ze w skrajnych zanieczyszczeniach będzie można je usuwać z użyciem wody i alkoholu. Należy jednak pamiętać o tym, by roztwór nie był zbyt mocny, ponieważ doprowadzi do uszkodzenia naszego bałtyckiego złota. Skutecznym sposobem czyszczenia jak się okazuje będzie również mycie bursztynu z użyciem specyficznego połączenia w postaci kredy i spirytusu. Taką substancję będzie trzeba nakładać delikatnie i potem polerujemy powierzchnię. W trakcie czyszczenia wykorzystywać trzeba miękką szmatkę, wydaje się, że dobrą opcją jest ściereczka z flaneli. Dzięki temu na pewno nie pogłębimy porysowania bursztynu a będziemy w stanie nadać mu wyjątkowy połysk.
Komentarze (0)